operat monturi

Oase si articulatii

Postata de Membruolgamardale cu 9 ani in urma.

Ma numesc Olga Mardale,am 59 ani si monturi la ambele picioaredin copilarie.Am fost operata pe la 18-19 ani,cu taiat osul.....Am degete deformate,dureri la mers,probleme la coloana.Se mai poate face ceva?Multumesc!

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Buna ziua!
Puteti afla informatii suplimentare pe site-ul meu
http://www.chirurgiapiciorului.ro/Chirurgia%20antepiciorului/Esecurile%20chirurgiei.html
Intotdeauna se mai poate face cate ceva, insa situatia trebuie apreciata clinic si radiologic. Interventia este infinit mai complexa decat corectia unui picior ne-operat, insa este posibila.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior