operație genunchi

Oase si articulatii

Postata de pacientul73 cu 9 ani in urma.

Dvs. executați operații laparoscopie la genunchi cu anestezie locala? Cu deosebit respect, Florin.

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Buna ziua!
Eu personal nu ma ocup de genunchi, ci strict de corectia deformatiilor ante-piciorului.
S-a incercat anestezia locala in cazul artroscopiilor, insa rezultatul este aleator. La ora actuala se practica fie anestezie generala, fie rahidiana, fie loco-regionala (de tip "bloc perineural").
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior