fractura la glezna

Oase si articulatii

Postata de MembruMobileApp309459 cu 7 ani in urma.

Buna ziua .acum o luna am avut o fractura la glezna cu fractura de maleola peroniera si o subluxatie .mia pus piciorul in gips 10 zile am venit la control si mi la mai pus 16 zile dupa care am fost si mia spus sa il mai tin 10 zile in gips .si as dori sa aflu daca as putea sa folosesc o orteza pana se vindeca complet acum a spus ca luxatia sa tras si osul a inceput sa se vindece si voiam sa nu mai schimb mereu gipsul si sa pun o orteza .multumesc anticipat

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 7 ani

Buna ziua!
Raspunsul poate fi elaborat, evident, numai dupa cunoasterea pacientului si a tuturor radiografiilor.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior