Oase

Oase si articulatii

Postata de Bianca A. cu 12 ani in urma.

Ce poate insemna durerea la nivelul genunchiului atunci cand se indoaie ? Precizez ca am 17 ani....deci presupun ca nu pot avea artrita sau altceva la varsta asta, nu ? Trebuie neaparat sa merg la doctor ? Am auzit ca majoritatea dau doar pastile care nu rezolva nimic....ceva naturist nu este ?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

o durere la nivelul genunchiului , in momentul mobilizarii acestuia poate fi expresia unor afectari ligamentare, patelare, meniscale, ce necesita un consult de reumatologie, eventual investigatii suplimentare. evitati suprasolicitarile sportive, daca exista, eventual purtati o orteza mobila de genunchi potrivita dimensiunilor dvs.