analize medicale

Oase si articulatii

Postata de MembruMobileApp310694 cu 7 ani in urma.

Nr monacite a iesit 0,8, valori normale max 0,7, procent limfocite 39,7, max era 38, Procent granulocite 51,4, iar minim era 55. Vsh 25la 1 h, val nornake 2-15 si calciul ionic 3,40, val normale 3-5 - 4,2. Va rag daca imi puteti raspunde daca este ceva grav ca au iesit asa valorile acestea. Restul erau in limite normale

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 7 ani

Buna seara!
Analizele reflecta o stare de fapt.
Pentru a fi utile si interpretabile, analizele se interpreteaza in timpul examenului clinic.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Dr. Marius Uscatu

acum 7 ani

Buna seara!
Analizele reflecta o stare de fapt.
Pentru a fi utile si interpretabile, analizele se interpreteaza in timpul examenului clinic.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior