nelamurire

Oase si articulatii

Postata de mesac cu 11 ani in urma.

buna seara!apelez din nou la bunavointa si ajutorul d-voastra!sunt Cornelia si pt.dureri lombare mi s-au prescris de catre medicul de famile ketonal duo si flamexim!din cate am vazut pe prospectele lor,fiind amandoua ains nu se combina!sa le iau pe amandoua asa cum mi s-a zis sau nu?va multumesc!

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu se recomanda administrarea concomitenta a doua antiinflamatoare nesteroidiene!
Riscul reactiior adverse ( in specal gastrointestinale) este mare.
Va recomand sa utilizati flamexin( cu protectie gastrica) in asociere cu paracetamol sau zaldiar ( antalgice) si miorelaxant ( ex: mydocalm).

mesac

acum 11 ani

multumesc mult!asa o sa fac!

Simona Gurgu

acum 11 ani

Uitati-va pe aceasta pagina s-ar putea sa gasiti raspunsuri interesante.O zi buna

http://magnetoterapianikken.blogspot.ro/