necroza aseptica cap humeral drept

Oase si articulatii Tratament de necroza cutanata

Postata de nelly_lav cu 13 ani in urma.

buna ziua. fratele meu de 19 ani a fost diagnosticat cu necroza aseptica cap humeral drept. vroiam sa stim ce se poate in acest caz, cat ar costa tratamentul si in ce oras se poate face. durerile sunt groaznice, iar calmantele prescrise de medic (diclofenac, midocalm si flamexin pliculete )nu-si fac deloc efectul. va multumesc.

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 13 ani

Costul tratamentului depinde de gravitatea afecţiunii. În cazul în care medicul ortoped decide aplicarea unei proteze, aceasta este foarte scumpă (preţul ajunge la câteva mii de euro). Operaţia se poate efectua în spitalele cu secţii de ortopedie (Spitalul Colentina) sau Spitalul de Ortopedie Foişor, ambele din Bucureşti

M WARINSCHI

acum 13 ani

solutia salvatoare o puteti gasi la Constanta.Este un centru nou de oxigenare hiperbara.Nu e ieftin ,dar e sigur .nr de telefon al acestui centru este:0766724906.
Medicul va va raspunde la tel. si face programari,inclusiv ptr un rmn in prealabil .
Va doresc sanatate.m .w

irinel

acum 11 ani

Solutia o gasesti la constanta- centrul de medicina hiperbara