Metastaza Seundar osoasa

Oase si articulatii

Postata de lulu333 cu 12 ani in urma.

Mama mea are metastaza osoasa piciorul stang....acum 2 zile femurul stang a trosnit si de atunci nu mai poate misca piciorul sta pe marginea patului ...din ce am inteles eu femurul sa rupt de bazin ...are dureri foarte mari ...ce pot sa fac? mai pot face ceva?

Raspunsuri (6)

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Medic Epuran

acum 12 ani

Trebuie să consultaţi urgent un medic ortoped.

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Mihaela22120678

acum 12 ani

Pai trebuie neparat sa mergeti sa faca o radiografie sa vada daca e rupt osul si unde exact, si apoi sa o vada un ortoped, care stabileste metoda de tratament. Sa nu stea asa, ca dupa aia va fi prea tarziu!

lulu333

acum 12 ani

Buna seara

lulu333

acum 12 ani

Buna Seara ....da stiu ca trebuie dusa la medic dar nu avem cum sa o miscam ...... ieri am reusit sa o suim in pat .....acum mai avem o problema "escare" se tot agraveaza mai mult ...avem o asistenta medicala care vine la cateva zile ...sora mea ce a mica are gija de mama si a invatat cum sa o panseze ...ok nu stiu ce sa mai zic este foare rau si ne asteptam la ce este mai rau .....nu stim ce sa i mai facem ....suntem disperati ...daca o ducem la radiografie imi este teama ca o sa ne zica ducetiva acasa ca nu avem ce sai facem .....si va dati seama prin ce chinuri o sa treaca ea ca sa o ducem la spital dureri ...si cine stie ce i se mai intampla.....eu va multumesc ptr raspuns ...