mersul greoi

Oase si articulatii

Postata de mirunik2 cu 12 ani in urma.

vreau sa stiu si eu daca este nevoie de orteze la ambele picioare pt diagnosticul hiperlaxitate musculara . multumesc

Raspunsuri (1)

Kinetoterapiebv

acum 12 ani

intai poti purta orteze fixatoare la ambii genunchi,dar nu o sa traiesti asa toata viata,mergi la un kinetoterapeut bun sa te invete exercitii pentru tonifiere si intarirea musculaturii care "tine"genunchiul.o sa vezi ca dupa cateva luni va fi mai bine si vei putea purta ortezele doar in cazul unui efort intens sau prelungit.