Mana stanga

Oase si articulatii

Postata de Ralukutza1988 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
De cateva zile ma doare mana stanga ingrozitor, incat cand ma apuca o criza nu mai pot sa stau in picioare. Am mers la medic mi s-au dat niste vitamine si niste calmante dar durere persista nu m-a lasat deloc. Mentionez ca am si diabet si varsta de 60 de ani.
Vreau sa stiu care ar putea fi cauza sau la ce specialist sa merg.
Va multumesc.

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 12 ani

Cel mai probabil cauza este reumatică. Nu este exclusă nici o cauză cardiacă în cazul în care durerea apare la efort. Ar trebui să consultaţi un medic reumatolog

Ralukutza1988

acum 12 ani

Va multumesc frumos!

Mihaela22120678

acum 12 ani

E greu sa va raspunda cineva pe forum la aceasta intrebare. Trebuie sa va vada un medic, este importanta localizarea EXACTA a durerii, circumstante de aparitie, alte simptome asociate, examinarea fizica a zonei respective, samd... Sanatate!

Ralukutza1988

acum 12 ani

da corect insa unele cazuri se aseamana si nu vroiam decat sa stiu si parerea altcuiva pt ca evident am mers la un medic si intradevar cauza e reumatica, Sanatate si tie!