Mana rupta

Oase si articulatii

Postata de Apll3Gr33n cu 7 ani in urma.

Am avut mana stanga rupta chiar la incheietura fara deplasare la skate si am stat 5 saptamani cu ea in gips intrebarea mea este ok sa mi iau o orteza pentru a imi proteja inchetura ca nu vreau sa ma las de skate?

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 7 ani

Buna seara!
Exista dispozitive speciale de protectie a pumnului si a mainii (ca si a cotului si a genunchiului), fac parte din echipamentul normal, alaturi de casca.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior