Mana rupta

Oase si articulatii

Postata de IuLiaN. cu 9 ani in urma.

Acum 4 ani, am cazut in mana dreapta si mi-am rupt-o de la cot. Pe moment ( cateva zile ) am simtit dureri doar la incheietura mainii neconsiderand ca ar putea fi ceva grav si din aceasta cauza nu mi-am pus-o in ghips. Dupa cateva luni am observat ca nu o mai pot intinde la maxim, se mai poate face ceva? ce doctor imi recomandati? Eu cred ca s-a sudat osul gresit si din aceasta cauza nu o mai pot intinde.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este bine sa consultati medicul ortoped pentru evaluare ; posibil sa puteti recapata mobilitatea dorita printr-un program de recuperare intensa.