mana rupta

Oase si articulatii

Postata de corina219 cu 11 ani in urma.

Am avut maa stanga rupta chiar la incheietura fara deplasare ,e vb despre radius, am stat 5 saptamani si pt ca nu mai suportam ghipsul l-am dat jos, mana e putin umflata in special in zona primelor trei degete inspre incheietura ,nu prea am forta in mana si o simt asa mai teapana ca si cum m-ar tine ceva,e normal sa simti asa dupa ce ai scapat de ghips?

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este normal ceea ce simtiti deoarece este vorba de o fractura a carei vindecare completa este de durata. Totusi , va recomand sa consultati medicul ortoped.

ionut

acum 10 ani

am avut si eu mana stanga rupta ambele oase cu deplasare mai sus putin de inceetura
am 6 luni de cand am rupto si nu stiu cat timp trebuie sa nu o fortez la ridicat si treburi

debora

acum 9 ani

frumos

Stefan

acum 11 ani

daca vrei o a doua parere, un medic ortoped f bun este dr Robet Badea (delta Hospital), supranumit si "doctorul motociclistilor".

cristea alexandra

acum 10 ani

cand cineva iti scusqueta mana