mana invinetita dupa gips

Oase si articulatii

Postata de alexutzulav cu 12 ani in urma.

Buna ziua ,mama mea a cazut acum aprox o saptamana ,am fost cu ea la spital , i au pus mana intr o atela gipsata deoarece facuse o fractura de radius ,de cateva zile degetele de la mana stanga s au invinetit ,care e cauza si care ar putea fi rezolvarea ?
Dupa spusele ei simte la fel cu degetele respective ,nu are amorteli nu sunt nici mai calde nici mai reci ..Ar putea fi sangele care a drenat de la traumatism in degete ?
Va multumesc !

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Mergeti cu ea la urgenta unui serviciu medical, deoarece invinetirea degetelor poate fi datorita fie unei compresiuni pe vasele sanghine fie o consecinta a traumatismului cu fractura osoasa. si trebuie verificata atela gipsata.

alexutzulav

acum 12 ani

Va multumesc pentru raspuns ,intre timp am fost si la urgenta si i au decupat putin gipsul . O zi buna :)