Mana fracturata

Oase si articulatii

Postata de bogdanberbece cu 12 ani in urma.

Ieri, mi-am fracturat mana jucand fotbal. Am cazut pe palma si m-am dus la urgente ( sunt in Anglia acum) si dupa ce am stat 5 ore acolo si mi-au facut 2 radiografii mi-au spus ca e rupta intre cot si incheietura mainii, dar ca ei nu pun ghips pentru asta. mi-au dat niste medicamente de durere si m-au trimis acasa. Daca tin mana nemiscata nu ma doare, dar daca incerc sa o rotesc de la cot, durerea e insuportabila. Ce ar trebui sa fac?multumesc anicipat. Bogdan, 21

Raspunsuri (4)

d

acum 12 ani

Tine-o nemiscata! :)

bogdanberbece

acum 12 ani

usor d zis, greu de facut, in somn cel putin e imposibil sa stau nemiscat. la cea mai mica durere ma trezesc :( am maine din nou consultatie, sa vad ce zice

bogdanberbece

acum 12 ani

in caz ca nu imi vor pune mana in ghips la spital, as putea cumpara ceva sa imi imobilizez mana? daca da, un exemplu ar fi de mare ajutor

r

acum 10 ani

nu o misca