Mam lovit la p***a piciorului?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator11634476398 cu 2 ani in urma.

Bună ziua. Am 50 de ani și în urma cu 3saptamani nan lovit cu un mai compactorla p***a piciorului ni sa făcut o galma aproximativ cit jumătate de ou după o ora sa umflat tot picioru și sa învinețit la baza degetelor și pe laterale spre calcai . Am fost la doctor mi-a făcut raze de sus și lateral . Mi-a spus ca osul nu are nimic și mi-a prescris Alegel și Tador. De mers pot merge ma dore am o senzație de disconfort când stau pe scaun deasupra labei piciorului în locu care a fost lovit. După atâta timp piciorul e tot umflat și rosu deasupra cu o pata mai închisă unde a fostlovitura iar vânătăile încep sa dispară. Dacă ating cu degetul în jurul lovituri care este cam cât o jumătate de ou este moale iar restu piciorului este tot moale dar rămâne o gropita dacă apăs apoi își revine în 2,3 secunde . Ma îngrijorează ca nu se dezumfla ce ar trebui sa fac sa merg iar la doctor sau sa mai aștept. Va mulțumesc o zi buna

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 2 ani

Buna ziua,
Cel mai intelept este sa cereti opinia unui alt specialist.
Pana atunci va sfatuiesc sa nu calcati nici o secunda pe picior
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului