Maleola interna?

Oase si articulatii

Postata de Păpănagă Dan cu 2 ani in urma.

Buna ziua mi-am rupt piciorul pe data de 27 martie , din spusele doctorilor am fractura la maleola interna fara deplasare , sunt sportiv joc fotbal , in cat timp voi putea sa calc in el din nou , și cât durează recuperarea , mulțumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Marius Uscatu

acum 2 ani

Buna ziua,
Raspunsul depinde de foarte multi parametri, dar mai ales de tipul fracturii, obiectivabil pe imaginea radiografica.
In general, aceasta fractura consolideaza in circa 2-3 luni, insa nu sunt recomandate activitatile sportive mai devreme de 6 luni de la fractura.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului

ANDREI PAPANAGA

acum 2 ani

Fractura maleola interna fara deplasare

Dr. Marius Uscatu

acum 2 ani

Buna ziua,
Raspunsul depinde de foarte multi parametri, dar mai ales de tipul fracturii, obiectivabil pe imaginea radiografica.
In general, aceasta fractura consolideaza in circa 2-3 luni, insa nu sunt recomandate activitatile sportive mai devreme de 6 luni de la fractura. In general este interzis sprijinul pe picior minim 2-3 luni
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului