Ma numesc Rus Danut

Oase si articulatii

Postata de dandej cu 12 ani in urma.

As dori sa va spun ce ma macina de 2 ani de zile am o problema la piept mie umflat in partea dreapta a pieptului si ma doare,respir greu cateodata am facut 3 radiografii prima radiografie mia spus ceva de bronhovascular interstitiul drept accentuat daca am spus bine,a 2 radiografie ca am nevralgie intercostala iar la a 3 radiografie cartilajele 1 si 2 accentuate.Va rog spunetimi cam ce as putea sa am ca sunt disperat nu styu ce sa mai fac va rog spunetimi ce sa fac.Va multumesc

Raspunsuri (4)

Dr. Cranta Ali

acum 12 ani

adresati-va unui serviciu de ortopedie pentru investigatii mai amanuntite.

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul d-vs cred că este vorba de o afecţiune costală de tip reumatic sau de tip traumatic. Recomand, pe lângă consultul unui medic ortoped (cum a recomandat colega mea) şi consultul unui medic reumatolog

dandej

acum 12 ani

va multumesc mult

dandej

acum 12 ani

Precizez ca este umflat chiar umpik jos cum incepe pieptu cand ridic greutati ma doare foarte tare sau ma incord este umflat ca un fel de os si merge spre partea dreapta umflatura am dureru si in mana dreapta parca umarul sau clavicula nu stiu exact.