M-am taiat la deget

Oase si articulatii

Postata de mihayvalentyn cu 10 ani in urma.

m-am taiat cu toporul la deget si de 3 saptamani nu sa cicatrizat rana ce trebuie sa fac?`

Raspunsuri (3)

Dr. Marius Uscatu

acum 10 ani

Buna seara!
Este absolut imperativ sa consultati un specialist in chirurgie plastica/reparatorie. Pot exista leziuni ale tendoanelor, ligamentelor, nervilor, vaselor sanguine etc care sa necesite un tratament corespunzator.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior

Jurca Bogdan

acum 7 ani

Bun ziua domnu doctor,
as vres sa va intreb in cat timp de la replantarea unui deget exista posibilitatea sa se necrozeze?multumesc

Andrei

acum 6 luni

Bună ziua am și eu o întrebare tot asa mam tăiat la degetul mare de la mâna azi a fost 1 săptămâna am fost la urgente cei de acolo mau trimis la chirurgie plastica dar mi sa zis ca nu e caz de operație sau de cusătura. Va rog să-mi zică un medic specialist în treaba asta cum pot sa îl vindec precizez ca iau și antibiotic dat de cei de la spital Tudor, algocalmin,augumetin