luxatie?

Oase si articulatii

Postata de MembruMobileApp150330210425782 cu 8 ani in urma.

Am si eu o intrebare.daca se poate sa.imi raspunda cineva.m am lovit la un deget de la.picior si am simtit ca ma doare pe moment .apoi nu m a mai durut doar cateodata il simt asa.dar este putin vanat.oare este luxatie sau ruptura?

Raspunsuri (2)

Ioana

acum 8 ani

Daca degetul nu este umflat nu cred ca e vorba de nici o luxatie sau ruptura.
E vorba doar de acea durere care va trece in timp.

Dr. Marius Uscatu

acum 8 ani

Buna ziua!
Veți afla răspunsul, evident, numai în urma examinării clinice directe (cum ne-am putea pronunța oare în totală necunoștința de cauză???).
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior