Luxatie deget?

Oase si articulatii

Postata de Manuela-Alina cu 12 ani in urma.

Azi am vrut sa evit o groapa si tot am cazut,in momentul caderii m-am sprijinit in mana stanga in degete,parca am auzit un "trosc" cand s-a intamplat.Am venit acasa am pus gheata dar s-a umflat mana in dreptul degetului mijlociu...ce sa fac?Imi e frica de doctor si de injectii .Acum am pus tinctura de arnica,am pus si diclofenac,nu s-a invinetit mana doar s-a umflat...ce-i de facut?

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Este recomandat sa efectuati o radiografie si sa consultati medicul ortoped- pentru excluderea unei fracturi. Intre timp, puteti aplica gheata local.

gigel

acum 11 ani

so eu am o problema asemanatoare

cosmin

acum 10 ani

si eu

Mihai

acum 10 ani

Buna ziua! Am si eu o intrebare...
Acum cateva zile am cazut in mana si la degetul aratator osul sa dat mai in spate
Ce e de facut? imi e tare frica de spitele deasta nu m''am dus pana acum