Luxatia congenitala de sold

Oase si articulatii

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am un baiat in virsta de 7 anisori care are osteoconderita se mai spune laq boala asta si maladia legg perthes calve si as vrea sa stiu cit de repede se refaxe si daca exista repercursiuni

Raspunsuri (6)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

si eu am avut aceasta problema,si soara mea care e mai mare cu un an k mine...si vreau sa zic k a fost depistat la timp si acum nu mai am nici o problema.dar tocmai ieri am auzit faptul k eu nu as putea sa nasc normal numa prin cezariana.este adevarat?va rog f mult sa raspundeti care stiti.se poate si la mailul meu: [email protected] mersi f mult

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am un nepotel la care i sa pus mai multe diagnosticuri uni medici spun ca este lux de sold congenitala alti spun ca este necroza .as vrea sa stiu ce diferenta este intre cele doua si daca exista posibilitatea sa se refaca in total

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Buna!In urma operatiei am ramas cu cicatrice si asta ma afecteaza mult se poate face ceva?

comentarii utilizatori

acum 14 ani

fratele meu sufera de cancer osos,abdominal si pulmonar in urma unei operatii de extractie a unui rinichi cu o tumoare de 700 grame maligna.Ieri sprijinit de o carja a cazut in baie si si a e fracturat piciorul in zona soldului.Intrebarea mea este :? se poate prinde osul in cazul de fata? in cazul ca are cancer osos se poate opera si se va face bine?VA MULTUMESC!!! SANATATE MAXIMA!

comentarii utilizatori

acum 14 ani

Buna. Sunt bunica unei fetite de 5 luni. La 2 luni medicul pediatru i-a descoperit la picioruse pliurile neasimetrice. Ia recomandat sa-i puna 2 pampersi. Acum la 5 luni la radiografie ia recomandat Ham Pawlik. Ieri i la pus, dar fetita e foarte nervoasa si agitata. Plange intruna, ea avea o pozitie de somn intoarsa intr-o parte, acum trebuie sa stea numai pe spate. Inceraca sa-si scoata piciorusele din hamul acesta. E un chin si pt ea si pt fiica mea. Mi se rupe sufletul de ea. Sa mai confruntat cineva cu asa ceva? Vreau si eu un raspuns va rog frumos.

IULIANA-ANA

acum 14 ani

BUna
Am inteles ca majoritatea mamelor se confrunta cu aceasta problema dar e mai greu la inceput pana se obisnuieste bebelu.
Multa sanatate si sper sa va acomodati repede