Luxație deget picior?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator11632050905 cu 2 ani in urma.

Bună ziua, copilașul meu de 2 ani jumate a sărit astăzi din pat și sa lovit la picioruș. Acuza dureri deasupra degetului mare și nu poate calca pe el. Menționez ca nu sa umflat dar pare sa se zăresasca un punct de vânătaie. Ce e de făcut??? Nu mai vrea sa calce pe el și când îl pun mai mult în calcâi merge

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 2 ani

Buna ziua,
Exist multe leziuni posibile, de o gravitate diferita.
In toate czurile se impune o consultatie clinica.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior
Institutul Piciorului

Utilizator11634489288

acum 2 ani

Buna seara ! Imi recomandati si mie in doctor reumatolg var rog! Multumesc