Ligamentoplastie !

Oase si articulatii

Postata de catalin_profu cu 12 ani in urma.

Buna ziua stimate Domnule Doctor, ma numesc Catalin Bucur, sunt profesor de Ed. Fizica in Onesti jud. Bacau , recent am fost diagnosticat cu ruptura ligament incrucisat anterior, cu dezinsertie de pe condilul femural , plus alte concluzii relatate de buletenul de interpretare RMN, va rog sa-mi spuneti daca in Iasi se poate efectua o ligamentoplastie si care sunt costurile ! Daca se poate un nr. de contact la care putem stabili eventual un consult !
Va multumesc si astept raspunsul D-voastra !
Cu stima, prof. Bucur Catalin !
e-mail: [email protected]

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

o evaluare a afectiunii ligamentare cat si ligamentoplastia se vor efectua intr-o clinica de ortopedie

alina_iordache

acum 10 ani

Salutare. Eu m-am operat la dr Andrei Ioan Bogdan de ruptura de ligament incrucisat. Foarte foarte serios medicul, iti da foarte multa incredere in tot ceea ce face si este foarte atent la detalii. Eu m-am interesat foarte bine inainte sa ma operez, la cine ma duc, cat costa, unde ma operez si am facut asa un top 3 medici ca experienta in Bucuresti:
1. dr. Filipescu de la Sfantul Ioan, foarte multa experienta dar este foarte scump = peste 5000euro.
2. dr. Codorean de la Sp. Militar, foarte bun, dar comunicarea postoperatorie este sp***a, pret = 3500euro.
3. dr. Predescu de la Sp. Pantelimon, foarte bun, dar comunicare cu pacientul 0, conditii nu foarte bune la spital, este si la Regina Maria, pret = 3500e.
4. dr. Andrei Ioan Bogdan, este bun, comunicare excelenta pre-si postoperatorie, te indruma f bine la recuperare, Spitalul Sanador, pret= 1800e.
Eu am mers la el pentru ca voiam sa comunic cu elsi pentru ca este mai ieftin.