Leziunile ligamentelor colaterale mediale sau laterale ale genunchiului

Oase si articulatii

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

ma supara usor ligamentul de la genunchiul drept,parte interioara.eu joc fotbal ...ce trebuie sa fac?se poate trata cu repaus si unguent?

Raspunsuri (3)

Nora5

acum 15 ani

Buna Bogdan
Te sfatuiesc sa mergi la un specialist, nu poti sti cat de grav este .
Multa sanatate

simona166117244

acum 15 ani

Buna Bogdan,
de ce nu incerci s amergi la un control de specialitate, asa cum ti-a zis si Sheila. Mai ales ca joci fotbal si ar fi pacat sa apara niste complicatii.
Incearca la Institutul National de Medicina Sportiva, Bld. Basarabia, nr. 37-39, sect. 2, Tel: 004021/3184706/157 (programari), 3180080/400.
Sanatate maxima!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am o problema veche de 4 ani la genunchiul stang pe care nu am tratat-o la timp.in ultimele 3 luni am fost la 3 medici diferiti din 3 spitale diferite toti 3 mi-au dat diagnostic diferit.eu de fapt simt o durere foarte mare in partea exteroara si nu pot tine piciorul perfect drept.primul medic mi-a spus entorsa si mi-a pus piciorul in gips pt 14 zile dar fara nici o ameliorare,al doilea ruptura de ligament incrucisat si necesita operatie,iar ultimul mia spus astazi ca este o entorsa mai veche cu ruptura de ligament latera si mi-a dat tratament 3 fiole de diprofos fiole injectabil.acum eu nu stiu ce sa fac deoarece difera diagnosticul difera.ce imi recomandati.sa incerc si acest tratament?