La ce doctor sa fac programare?

Oase si articulatii

Postata de Gabriel D cu 2 luni in urma.

Buna ziua, în urmă cu aproximativ 10 ani m-am lovit la degetul mic de la mâna stânga, de atunci din articulație a ieșit ca un chist in exterior care crește in marime de-a lungul degetului, consistența este ca de os moale(zgârci), este dureros la lovire. Intrebarea mea este la ce doctor să apelez pentru o consultație. Mulțumesc anticipat pentru ajutor.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Ac***a in vedere simptomele descrise, cel mai bine ar fi sa va programati la un medic ortoped. El este specializat in problemele musculo-scheletice, inclusiv problemele cu articulatiile si oasele.

Medicul ortoped va va putea examina, va va putea ghida catre diagnosticul corect si va putea recomanda un plan de tratament adecvat.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: https://www.clickmed.ro/medic/ortopedie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Prim-ajutor/tot-ce-trebuie-sa-stim-despre-luxatia-degetului_17679