Junghi genunchi

Oase si articulatii

Postata de valeriauopi cu 10 ani in urma.

Buna ziua! Acum o saptamana m-am lovit foarte tare de mai multe ori in genunchi, atingand zona meniscului, un nerv, nu stiu sigur. Peste cateva zile, aveam niste junghiuri puternice ( le simteam in interiorul genunchiului), dar nu permanente, abia dupa ce am aplicat o crema cu arnica a iesit vanataia la iveala, si mi-am amintit de unde provine durerea, de la lovit. A doua zi dupa ce am aplicat arnica, mai rau mi-a facut, junghiurile au revenit, mi-a amortit tot piciorul si nu mai puteam calca pe el. Am luat o crema de la farmacie, Apireven se numeste, si am luat flamexin, imi trecuse pe moment, apoi iar revenisera junghiurile, de data asta, fara oprire, plus senzatia de amorteala. Astazi m-am trezit, nu mai simteam nimic decat amortire, am aplicat iar Apireven si simt doar zona genunchiului si tot piciorul tot usor amortite. Ce ma sfatuiti, in afara de o vizita la doctor? E ceva grav, pot aplica in continuare apireven, sau pot lua altceva? Multumesc!

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 10 ani

Buna ziua!
Este absolut imposibil sa apreciem gravitatea situatiei fara o minima examinare clinica.
Prin urmare, logic si util este un consult la ortoped.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-Picior