intrebare

Oase si articulatii

Postata de lavinia9875546 cu 15 ani in urma.

Am vazut ca mai sufera cineva ca si fetia mea in virsta de 16 ani de boala osteocondroza disecanta a genunchiului o doare foarte tare ce se poate face ? a facut cineva artroscopie ? daca da cum se simte acum? va multumesc

Raspunsuri (3)

ana-maria118100089

acum 15 ani

buna.eu am facut pe data de 14-08-2008 artroscopie cu meniscectomie.si a doua zi mi-a facut iesirea.azi mi-a scos firele si ma simt foarte bine.trebuie numai sa fac miscari

ana387

acum 15 ani

Am 34 ani si am facut artroscopie la ambii genunchi cu diagnosticul de condrita(nu stiu daca este aceeasi afectiune ca in cazul fetitei d-voastra),din pacate am aceleasi dureri,poate chiar mai mari si a trecut 1 an de la ultima operatie.

andrei125111062

acum 15 ani

folositi unguente pe baza de hirudina (saliva de lipitoare) sau chiar lipitorile si albinele aplicate local. ele au rolul de a activa circulatia si de a demara procesele de autotratare ale organismului. metodele traditionale din rasarit sunt de parere ca si cartilajele se pot regenera chiar daca se considera contrariul. plus gimnastica.