Intindere musculara

Oase si articulatii

Postata de Tito riina cu 13 ani in urma.

Buna ziua,

In urma cu 2 saptamani am facut o intindere musculara la gamba stanga, in urma careia m-am ales cu degetele de la picior amortite si incapacitatea de a calca normal cu piciorul respectiv. Durerea din gamba s-a stins in cateva zile, insa nu am forta in picior (glezna), iar daca incerc sa ma ridic pe varf, pur si simplu ma prabusesc (ca si paranteza, merg mult mai bine cu tocuri decat cu incaltamite sport).
Repet ca nu am niciun disconfort cu exceptia faptului ca degetele sunt amortite, nu simt nicio durere de articulatii sau ligamente si cu toate astea, nu am forta sa pasesc normal. Va trece de la sine sau este cazul sa consult un medic?
Va multumesc foarte mult.

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 13 ani

Cel mai probabil amorţeala degetelor va trece de la sine, dar în caz de persistenţă va trebui consultat un medic.