intindere musculara

Oase si articulatii

Postata de nico_daniela2008 cu 14 ani in urma.

buna ziua!
am facut o intindere musculara la piciorul stang in fata la nivelul coapsei.va rog sa-mi spuneti daca stiti un tratament urgent cu efecte reale,sau un medicament ,ceva care sa ma faca sa nu mai simt durerea macar cateva minute -cat trebuie sa dau viteza si rezistenta pentru un concurs.multumesc.mentionez ca de la intindere am facut repaus o saptamana si durere treptat disparea,dar acum reluand antrenamentul ma doare tare si nu mai pot alerga,nu mai dau nici un randament.

Raspunsuri (3)

raluca

acum 14 ani

Poti folosi unguent CAMFOCIN care este foarte bun pentru intinderi musculare. Sanatate

nico_daniela2008

acum 14 ani

multumesc pentru sugestie.sanatate si tie

Sheila

acum 14 ani

Tind sa cred ca nu este vorba doar de o intindere daca te doare de o saptamana.Presupun ca ai incercat in aceast asaptamana tot felu de unguente care nu au dat rezultate, unul minune nu cred ca exista. Un control la medic cred ca e mai indicat. Ma gandesc sa nu fie ceva mai grav si incercand sa fortezi sa afecteze mai mult
Sanatate multa si bafta la concurs