intindere ligamente?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator21533497485 cu 5 ani in urma.

Buna ziua , acum 2 saptamani am suferit un accident la fotbal, nu am fost lovit sau deranjat de alt adversar, ci doar partea piciorului de la genunchi in jos mi s-a intors spre interior. Cat am fost jos am reusit sa il pun inapoi de pozitie, dar de atunci nu mai pot sa il intind sau sa il indoi. Am fost la doctor si mi-a spus sa trebuie sa il odihnesc intre 4 si 6 saptamani, sa pun crema, gheata, fara altceva urmand ca dupa 3 saptamani sa vin inapoi la control. Dupa 2 saptamani am fost la control pentru ca mi s-a umflat glezna de la acelasi picior cu problema la genunchi (dreptul) si m-a programat la rmn. Ce vreau eu sa stiu e daca piciorul meu se va reface in acel timp pentru este pentru prima data cand se intampla, fiind in carje de 2 saptamani si neac***a mobilitate. Mentionez ca urmez sa fiu programat la rmn (fiind in uk). Multumesc

Raspunsuri (1)

Utilizator11561940180

acum 4 ani

Incearca niste ibuprofen 400 din 4in 4ore nu astepta fara tratament si fa miscare cat poti tu!