Intindere la sold?

Oase si articulatii

Postata de MembruMobileApp1511017704 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. Acum ceva timp, aproximativ 2 saptamani am incercat sa fac spagatul (fara sa imi dau seama faptul ca nu eram incalzita corespunzator) iar in urma acestuia am inceput sa prezint dureri la soldul stang. Am fost la medic unde mi s-a oferit tratament cu antiinflamator( atat oral cat si local) si mi s-a spus ca timp de 2 saptamani sa nu fac nicio activitate cu acesta. In urma radiografiei savarsite doctorul mi-a spus ca este doar o intindere la sold si ca imi va trece. Insa eu inca prezint dureri, nu foarte mari, resimti du-se mai mult ca o jena la nivelul articulatiei soldului, insa acestea nu sunt in acelasi loc, fiind resimtite ba in fata piciorului, ba in lateral, ba sub fesa.
Tin sa mentionez ca am avut epifizioliza la soldul respectiv in copilarie insa mi s-a spus ca nu este nimic in momentul de fata.
As vrea sa stiu este doar o intidere si este normal inca sa ma mai doara? Este normal sa fie o durere necentralizata intr-un singur loc si daca mai pot lua ceva. Si ce mi-ati pute recomanda. Multumesc!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Oase-si-articulatii--membrele-/cauze-comune-ale-durerii-de-sold-la-femei_11002