intepaturi la degetele piciorului drept

Oase si articulatii

Postata de MembruMobileApp150330210426499 cu 8 ani in urma.

Buna ziua....acum aproximativ o luna am avut un accident de masina si am avut fractura de bazin pe partea dreapta si fisura pe partea stanga.De cateva zile insa am niste dureri groaznice la piciorul drept mai precis degetele si p***a piciorului imi amortesc,ma ustura ma curenteaza....aveti idee de ce?

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 8 ani

Buna seara!
Suferinta descrisa poate fi asimilata sindromului compresiv vertebral (hernie de disc, stenoza canalului lombar), dar poate exista si o compresiune locala a nervului sciatic, la nivel fesier.
SE impune, evident, un consult clinic la neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior