intepatura in talpa

Oase si articulatii

Postata de adriana victorita cu 9 ani in urma.

Acum un an m-am intepat intr-un cui, care a intrat in talpa nu foarte adanc. nu am facut nici vaccin ,nici medicamente nu am luat.am dezinfectat zona si l-am pansat. nu am avut probleme nici mai tarziu, pana acum vreo luna cand mi-a aparut o bubita, foarte tare si ma doare cand calc. ce pot sa fac??Ce medicamente sa iau sau unde sa merg?

Raspunsuri (3)

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Buna ziua!
Nu se pune problema de medicamente (ar fi impotriva logicii elementare si in acelasi timp extrem de periculoase).
Mai intai trebuie decelata cauza, daca exista sau nu o relatie cu vechea plaga sau este o alta patologie etc.
Cu stima,
Marius uscatu
Chirurg ante-picior

adriana victorita

acum 9 ani

si ce ar trebui sa fac?? trebuie inlaturata chirugical?
multumesc!

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Buna ziua!
Indicatia de operatie se pune numai in urma examinarii clinice directe.
Prin urmare, nu va putem sfatui in absenta acestei examinari.
Cu stima,
Marius uscatu
Chirurg ante-picior