injectii intraarticulare

Oase si articulatii

Postata de dan10730873 cu 8 ani in urma.

dupa cat timp de la arttroscopie in urma unei rupturi de menisc in toarta de cos ,cu inlaturarea partiala a meniscului exterior extern se pot face injectii cu acid hialuronic( am doar 4 zile de la operatie si inca e umflat)

Raspunsuri (2)

Dr. Dragos Popescu

acum 8 ani

Buna Ziua, este normal sa fie umflat la 4 zile dupa operatie. Trebuie sa urmati indicatiile postoperatorii care v-au fost prescrise.
Injectia cu acid hialuronic (condroprotector) are rol de a scadea simptomele datorate deteriorarii cartilajului deci in primul rand trebuie sa aveti indicatie de infiltratie cu acid hialuronic.
O zi buna
DP

dan10730873

acum 8 ani

Da am indicatia , dar nemaiputand sa ma deplasez 300 de km. la clinica particulara ,din cauza serviciului, mi sa indicat sa fac loco aceasta injectie la un medic ortoped