Inflamatie supraclaviculara

Oase si articulatii

Postata de Gabriela457103011 cu 9 ani in urma.

Buna ziua!
De o luna am o inflamatie in fosa supraclaviculara stanga catre terminarea claviculei care imi da dureri de umar si catre omoplat.parca ar fi ceva lichid nu are o forma.am facut CT apax pulmonar si cervical care nu prezinta formatiuni.analizele medicale perfecte cu exceptie LDH si CK care sunt marite pt ca sunt purtatoare a unei gene care produce DMD .medicul mi-a prescris Xefo rapid , Mydocalm si Diclac unguent.Ar putea fi afectiune musculara sau de tendoane?Am un baiat cu distrofie duchenne si il ridic zilnic si ani de zile l-am dus in brate.Poate fi urmari ale efortului?Am tratament si de la reumatolog cu Aflamil si StopArtroz Ultra.
Multumesc!

Raspunsuri (3)

Laurentiu

acum 9 ani

Parca site`ul asta se numeste SfatulMedicului? io nu vad nici un sfat aici.

Gabriela457103011 si eu am la fel. .... daca ai rezolvat sa imi zici.

Gabriela457103011

acum 9 ani

Totul pleaca de la cervical.

Anca

acum 9 ani

Am si eu o anomalie supraclaviculara care doare la efirt si se accentueaza o presiune tirscuca atunci cand vorbesc.la efort se umfla mai tare,ce poate fi?a tot crescut in ultimul an,chiar nici un sfat?inchideti site ul atunci