Inflamatie noada

Oase si articulatii

Postata de Alx001 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,

De cateva zile am niste dureri la noada dar numai cand stau jos. Pe langa dureri, exista si o inflamatie, o umflatura. Mentionez ca nu petrec mult timp pe scaun, locul meu de munca necesitand statul in picioare 8 ore pe zi.

S-ar putea sa fie ceva grav?
Multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 9 ani

Buna ziua!
Probabil va confruntati cu un sindrom compresiv lombar (hernie de disc), agravat de efortul excesiv (stat in picioare).
Aveti oportunitatea sa consultati un neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior