Incheieturi

Oase si articulatii

Postata de getatruta cu 12 ani in urma.

Baiatul meu are 12 ani . Am obersat ca ii pocnesc incheieturile piciorelor, cand misca p***a piciorului . El spune ca nu-l doare deloc .
Multumesc , Georgeta Truta

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 12 ani

Buna seara!
Daca nu exista suferinta, iar copilul nu este sportiv de performanta, nu trebuie sa va ingrijorati.
Trebuie insa sa supravegheati acest obicei, pentru a nu se repeta si pentru a nu intra in categoria "ticurilor nervoase".
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-picior
www.chirurgiapiciorului.ro

getatruta

acum 12 ani

Buna ziua .
Am uitat sa precizez ca copilul face sport , handbal , 3 antrenamente /2 ore / saptamana.
Pe langa asta e un copil foarte activ : role , bicicleta , ....
Dupa efort prelungit , spune ca il doare putin.
Multumesc,
Georgeta.