incheietura pumnului

Oase si articulatii

Postata de alex3333 cu 14 ani in urma.

in urma cu o luna la un antrenament de forta am fortat mai tare mana si am ramas cu dureri la incheietura pumnului,durere asemanatoare celei de reumatism.Cand rotesc pumnul rapid simt ca trosnesc tendoanele iar cand fortez mana am intepaturi.Durerea este usoara insa nu cedeaza de o luna si nu pot face antrenament normal.Ce o fi si cum se trateaza ?

Raspunsuri (1)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Trebuie sa va examineze medicul ortoped - pot fi afectate ligamentele, poate fi afectata articulatia. In urma examinarii clinice se vr stabili investigatiile necesare pentru precizarea diagnosticului.