Incheietura mainii!

Oase si articulatii

Postata de MembruMobileApp309341 cu 7 ani in urma.

Acum un an apicat pe mana dreapta .am fost la doctor am facut radiografie si mi.a zis ca nu e nimic grav doar o entorsa .facand sport de performanta nu am mai bagat.o in ghips ca deranja la antrenament dar am purtat o orteza timp de o saptamana .de atunci nu mai am mobilitate adica nu mai pot sa o dau pe spate ..iar unele miscari sunt limitate si cu durere.. O fi de operatie?

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 7 ani

Buna ziua!
Probabil va confruntati cu o fractura neglijata a scafoidului sau a altui os carpian care, in contextul supra-solicitarii de tip sportiv, a condus la o artroza radio-carpiana.
Trebuie sa consultati, evident, un ortoped specializat in chirurgia pumnului.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior