In cat timp se vindeca durerea la picior ?

Oase si articulatii

Postata de AlexChircu cu 10 ani in urma.

Buna ziua ! Zilele trecute am dat cu piciorul drept la fotbal intr-o bara , durere pe moment cumplita si in 10 mnute tot asa dar ma mai lasase si am continuat sa joc fotbal usor cand am ajuns acasa am pus gheata si am asteptat azi cand m-am trezit tot asa ma durea nu stiu ce este imi spuneti va rog?

Raspunsuri (3)

Dr. Ciprian Nanescu

acum 10 ani

Aveti nevoie de o radiografie si un consult la medicul ortoped

AlexChircu

acum 10 ani

Dar ma mai lasat durerea si acuma pot sa calc bine , dar tot ma doare .... nu cred ca e rupt nimica ...

Dr. Ciprian Nanescu

acum 10 ani

Daca e doar o contuzie durerea va dura 7-10 ZILE, cu conditia respectarii repausului relativ.