Ieri am alunecat si am căzut pe degetul mic de la picior ?

Oase si articulatii

Postata de Utilizator11592721142 cu 3 ani in urma.

Am alunecat pe podea si am căzut pe degetul mic de la picior. Acum este vânat, umflat si nu pot călca pe el ca ma doare . Dacă îl las în pace nu ma doare. Am pus gheata, dar degeaba. Ce pot face??

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 3 ani

Buna ziua,
Este foarte probabila o fractura a falangei proximale a degetului 5.
Diagnosticul necesita, evident, examinare clinica si radiologica.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior