Hepathrombin se poate da pe un deget vanat ?

Oase si articulatii Operatie ortopedica

Postata de MembruMobileApp1492719540 cu 6 ani in urma.

Buna seara! Mi-am lovit degetul de la picior (al doilea - operat pt halux valvus in 2005; cam deformat de la operatie, in trat pt ciuperca) si s-a invinetit si umflat. Pot da cu unguent Hepathrombin (ind de farmacista) pe degetul de la picior "agatat" in covorul plusat cu unghia deformata?

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 6 ani

Buna seara,
Trebuie sa aveti un diagnostic: exista o fractura de metatarsian, o fractura de falanga proximala, o luxatie a degetului 2?
O exminare clinica directa va solutiona problema.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior