hematom

Oase si articulatii

Postata de izaz cu 13 ani in urma.

in urma unei lovituri la picior mai exact la tibie am facut un hematom de toata frumusetea ..ma doare ingrozitor de 3 saptamani de cand mam lovit am mers si la ortoped si mia recomandat comprese cu apa rece pe locul afectat diclac gel oxacilina si flamexin . spunetimi va rog exista vreun unguent sa-mi traga hematomul si sa nu mai am durere? sa iau din nou flamexin? oxacilina nu am luato pt ca ma doare stomacul de la ea ...am dat cu diclac gel si de5 ori pe zi dar tot ma doare ..

Raspunsuri (3)

bia

acum 13 ani

Eu am folosit un unguent cu hirudina.Este supr bun.Pentru ca am probleme cu circulatia periferica iau si niste capsule tot naturiste.Actioneaza mai greu decat alopatele dar au efect pe termen lung si nu-mi fac rau.Magazinul este pe sos.Oltenitei-tel:0786.104.927.Sa fii sanatos!

Ioana

acum 10 ani

Cu 5 ani in urma am facut un hematom la genunchiul drept ca urmare a unei cazaturi. Mi-a fost indepartat hematomul prin operatie chirurgicala. De 2 luni am dureri foarte mari si in deosebi noaptea. Durerile incep pe partea din spate a piciorului (de la femur inspre genunchi si se continua cu gamba) cu amorteli (carcei).
Spuneti-mi va rog ce pot face in aceasta situatie? Cui sa ma adresez pentru diagnosticare?

Multumesc anticipat

Utilizator11573055729

acum 4 ani

Buna ziua am fost operata acum 2 lunila tibie fractura dubla avum trei saptamani mam lovit puțin și mia aparut o unflatura mica dar foarte dureroasa am facut film de fica sa numi fi îndoit tinele și am fost la control dar dupa 3 saptamîni, medicul mia indicat gheața și compresa cu rivanol au trcut 2 saptamîni și nici un rezultat acum ma dau cu hepatrombin dar nici un rezultat aș dori un sfat ca nu mai pot de durere și sîn și greu de transportat.