Hematom (vanataie) la nivelul gambei

Oase si articulatii

Postata de Nicoleta.p cu 10 ani in urma.

Buna ziua,
Ma numesc Nicoleta si am 25 de ani. In urma cu aproximativ 4 luni am cazut cu bicicleta si am avut mai multe vanatari insa una dintre ele nu s-a vindecat nici pana acum. Vanataia este la nivelul gambei , undeva la mijlocul distantei dintre genunchi si gleza, pe partea dorsala. Are diametrul de aprox. 3 cm si culoare mov-rosiatic (nu si-a schimbat culoarea) si la atingere se simte o usoara umflatura, putin dureroasa. De aprox. 2 saptamani am aplicat Lioton gel si Hepatothrombin, alternativ, dar nu pare sa fie nicio schimbare. Va rog sa imi spuneti daca ar trebui sa consult un medic sau urmeaza sa se vindece sub acest tratament?
Multumesc, numai bine!

Raspunsuri (3)

alex

acum 10 ani

Sugerez sa vizitezi un doctor. Sunt sanse sa fie o ruptura musculara.

Arnica

acum 10 ani

Cumpara de la o farmacie homeopata remediul Arnica CH15 si p***azilnic cate o granula de 3-4 ori timp de 7 zile. Ar trebui sa ajute. Daca nu ajuta ai o problema cu capilarele. Remediul costa 6 lei si este bun la contuzii, vanatai, lovituri la cap si la corp si este un remediu bun de avut in casa. Mai mult de o granula ca doza e doar risipa deoarece cantitatea nu face nici o diferentam fiind un remediu energetic

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Ar fi bine sa consultati medicul ortoped pentru evaluare.