Hematom la genunchi

Oase si articulatii

Postata de mariamac cu 10 ani in urma.

Cu 5 ani in urma am facut un hematom la genunchiul drept ca urmare a unei cazaturi. Mi-a fost indepartat hematomul prin operatie chirurgicala. De 2 luni am dureri foarte mari si in deosebi noaptea. Durerile incep pe partea din spate a piciorului (de la femur inspre genunchi si se continua cu gamba) cu amorteli (carcei).
Spuneti-mi va rog ce pot face in aceasta situatie? Cui sa ma adresez pentru diagnosticare?

Multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Dr. Marius Uscatu

acum 10 ani

Buna seara!
Va rog sa ma scuzati, dar nu am inteles tocmai esentialul: sex, varsta, greutate/inaltime, status ocupational si sportiv, antecedente vasculare, metabolice, reumatologic-inflamatorii, neurochirurgicale etc.
Asteptam elemente relevante.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-Picior

mariamac

acum 10 ani

Buna seara!

Ma numesc Ioana (57 ani), am 93 kg, inaltime 1,50 m, pensionara.
Pana la aceasta varsta am suferit de urmatoarele boli:
- infarct cerebral la suprafata scalpului (2008);
- calculi renali rinichi stang - 3 interventii chirurgicale;
- fistura perianala;
- polipi anali, interventie chirurgicala;
- extrauterina, fibrom uterin (chirurgical);
- duodenita hemoragica cu tratament;
- hipertensiune arteriale, cardiopatie ischemica;
- nu in ultimul rand dureri la genunchiul drept de la femur, gamba cu amorteli (carcei) in special noaptea (cand durerile sunt foarte mari).

Dvs, ce ma sfatuiti sa urmez?

Va multumesc anticipat pentru atentia acordata.