Guta cronica?

Oase si articulatii

Postata de MembruMobileApp150330210318519 cu 6 ani in urma.

Am fost diagnosticat cu guta acum 30 de ani. Am facut in total aprox. 15-20 de crize, unele mai usoare (3-5 zile); altele care m-au tintuit la pat cute o luna. Intrebare: dupa remiterea crizei si dupa ce ma pot deplasa cit de cit se recomanda vreun tratament fizio? Daca da, ce anume? Nu-mi spuneti de regim, etc. pt. ca in atitia ani sunt doctor in guta. Din pacate si (im)pacient... :)

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 6 ani

Buna ziua!
Apreciez competenta D-voastra in artropatia micro-cristalina (guta).
Va rog sa ma scuzati, dar nu am reusit sa inteleg tocmai esentialul: varsta, greutate/inaltime, status ocupational si sportiv etc.
Asteptam detalii relevante.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior