Gips

Oase si articulatii

Postata de MoonlightShadow cu 12 ani in urma.

Buna ziua! V-as fi foarte recunoscatoare daca m-ati scoate din dilema in care ma aflu :( In 10 Iulie am avut un accident de motocicleta si la urgente mi-au spus ca am fractura incompleta de radius la mana stanga si la insistarile mele mi-au pus o atela din ghips si au spus sa o tin 17 zile. Acum ma aflu in Germania si am fost si aici sa consult un ortoped. Si acesta a spus ca e fractura incompleta dar mi-a pus mana in ghips complet si a spus ca trebuie tinuta 4 saptamani. Problema e ca in 10 August plecam in Tunisia, excursie care este cadou de majoratul meu si sunt foarte trista ca nu voi putea innota si va fi tare incomod :( As putea sa dau singura ghipsul jos 9 zile mai devreme decat au spus cei de aici?

Raspunsuri (2)

Pena

acum 12 ani

In nici un caz nu hotarasti tu cand trebuie dat ghipsul jos. Daca ti-l dai singura jos, esti responsabila de consecinte. Sanatate.

Dr. Georgeta Mercut

acum 12 ani

Daca as vedea radiografia, v-as putea da un raspuns.