genunghi drept

Oase si articulatii

Postata de niculaeadriana cu 10 ani in urma.

buna ziua ,ma numesc niculae adriana,am 24 de ani si am o problema la genunchiul drept.Am facut un rmi iar rezultatul este:Ligamentul incrucisat anterior prezinta rupturi fibrilare in portiunea lui femurala.Lama lichidiana de insotire a ligamentului colaterl extern mai accentuat in portiunea tibiala.as dori un sfat

Raspunsuri (1)

Dr. Marius Uscatu

acum 10 ani

Buna ziua!
Examenul RMN este valoros, insa este doar orientativ, deoarece infinit mai important este examenul clinic direct, practicat de catre specialistul in artroscopia genunchiului.
Evident, o importanta capitala o au si datele D-voastra personale: sex, greutate/inaltime, status ocupational si sporturi practicate, antecedente diverse etc etc.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg ante-picior