genunchi

Oase si articulatii

Postata de bacilaalexandra cu 12 ani in urma.

am si eu o intrebare...acum vreo 5 ani ..am fugit si m-am impiedicat de scaun..si miam rupt ceva la genunchiul stang lam avut in gips 10 zile..numi mai amintesc exact ce am avut..iar de vreo 3 ani..aceasti treaba am avut mam impiedicat iarasi de acel scaun si am avut rupt intre ligament si tegument la genunchiul trept..am avut piciorul in gips o luna de zile..iam acum cand mil indoi genunchiul drept..simt ceva..ce imi sare de la loc.....dar am obs ca am si un defect la picioare...dar nujtiu este din cauza aceasta ca leam avut in gips aman2 genunchii sau este de mai multa vreme...nu ma doare cand merg...dar ma simt incomoda..cand merg..mi se indoaie genunchii in fata nujtiu cum sa va explik..ma bine zis..as avea un mers ca de rata..:((:((....ce as putea face..Va rog ajutatima!!! va multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

bineinteles ca fara un diagnostic clar nu se poate spune ce tratament ar putea fi optim. totusi, din descrierea dumneavoastra, s-ar putea sa fie nevoie de o interventie chirurgicala la acel genunchi, desi este ciudat ca pana acum nu vi s-a explicat acest lucru. oricum, atitudinea corecta este sa mergeti la un consult ortopedic pentru un diagnostic corect si un tratament corespunzator
pentru mai multe detalii puteti sa cititi si acest articol:
//sfatulmedicului.ro/Afectiunile-genunchiului/leziunile-ligamentelor-incrucisate-ale-genunchiului_1628

va urez o zi buna